Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencileri için düzenlenen masal yazma yarışmasında, birincilere 10’ar bin lira olmak üzere 2 kategoride toplam 73 bin lira para ödülü verilecek.

Salgın nedeniyle evde kalan çocukların zamanlarını verimli değerlendirmelerini, edebi ve düşünsel yönlerini zenginleştirerek hayal dünyalarını kaleme almalarını sağlamak, ülkemizde okur kitlesinin çoğalmasına katkı sunmak amacıyla düzenlenen “Benim Dünyam” masal yazma yarışması, İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilecek.

Bir öğrencinin en fazla bir masalla katılabileceği yarışmada herhangi bir konu sınırlaması bulunmuyor. Masalların, 12 punto boyutlu Time News Roman yazı tipi kullanılarak bilgisayar ortamında Word belgesine yazılması ve metnin 1,5 satır aralığında düzenlenmesi isteniyor. İlkokul kategorisi için 2 bin 500, Ortaokul kategorisi için 3 bin 500 kelimeyi geçmeyecek şekilde yazılacak olan masalların, daha önce yayımlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor.

Ödüller her 2 kategoride ayrı ayrı verilecek

Yarışmada birinci olan öğrencilere 10 bin, ikinci olanlara 7 bin 500 ve üçüncülere de 5 bin lira para ödülü verilecek. Ayrıca mansiyon alan 3 eser 3 bin lira ile ödüllendirilirken, 5 öğrenciye de bin lira teşvik ödülü olmak üzere toplam 73 bin lira para ödülü dağıtılacak.

Başvurular 30 Haziran 2020 tarihine kadar benimdunyam.konya.bel.tr adresinden yapılacak. Dereceye giren masallar, 17 Temmuz 2020 tarihinde ilan edilecek.