Tüm dünyada risk oluşturan ve ülkemizde de görülen koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde kurulmasına bir süre ara verilen Çeltik Cuma Pazarı, pazar esnafı ve vatandaşların mağduriyet yaşamalarını engellemek amacıyla 17 Nisan Cuma günü kurulacak.

Koronavirüsten dolayı pazar esnafının ve vatandaşların olumsuz etkilendiğini belirten Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe, konuyla ilgili açıklamasında; “İnsanlar tedirgin, haliyle hepimiz tedirginiz. İnşallah bu kötü günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Çeltik Belediyesi olarak önlemlerimizi alıyoruz. Öte yandan zabıta ekiplerimiz de gün boyu pazarda denetlemelerini sürdürecekler. Pazar esnafımızdan ricamız; eldiven ve maskelerini takmaları, zabıtalarımızın sosyal mesafe uyarılarını dikkate almalarıdır“ ifadelerine yer verdi.

Başkan Meşe, ilçede alınan tedbirler hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere Çeltik Jandarma Komutanlığı Bölük Komutanı Ali Altınay Dokur ve Karakol Komutanı Ahmet Bahadırhan Öndeş’i de ziyaret ederek, Çeltik’e verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Bir taraftan önlem, bir taraftan hizmet

Çeltik Belediyesi; bir taraftan salgına karşı alınan önlemlerin eksiksiz uygulanması için uyarı ve denetimlerini sürdürürken, diğer taraftan da Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince başlatılan okul bahçelerinin düzenlenmesi ve peyzaj çalışmalarında sona gelindi.
Torunlar ve Kaşören Mahallelerindeki okul bahçelerinde gerçekleştirilen peyzaj ve okul duvarları düzenlemesi çalışmalarının tamamlanması vesilesiyle kısa bir açıklama yapan Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe, yaşanan süreçte çalışmaların sürdürülmesi konusunda şu değerlendirmede bulundu:

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güzel ortamlarda eğitim öğretim görmeleri için Belediyenin tüm imkanlarını kullanıyoruz. Her şey çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim görmeleri için. Çeltik Belediyesi olarak elimizden gelebilecek her türlü hizmeti yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”