Koronavirüs önlemleri kapsamında maskesiz kimse kalmaması için Çeltik Belediyesi ve Çeltik Kaymakamlığı tarafından başlatılan örnek çalışmayla tekstil atölyesinde maske üretimi, tüm hızıyla devam ediyor.

Çeltik Belediyesi’nin sosyal medya hesabında paylaşılan bilgiye göre; Kaymakamlık ve Belediye işbirliğinde yürütülen çalışmayla üretilen maskelerin ilçede bulunan resmi kurumlara, esnaflara ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtımına da başlandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe; “Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve vatandaşlarımız için çalışmaya devam ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi biz milletin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle bu sıkıntılı günleri de hep birlikte atlatacağız” dedi.

Koronavirüsle mücadele doğrultusunda ilk günden itibaren etkin çalışmalar yapan Çeltik Belediyesi, vatandaşların kullanımında olan devlet daireleri, belediye binası, minibüsler, caddeler, okullar ve camiler gibi birçok noktada dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirdi. Bu çalışmaların ardından da tekstil atölyesinde maske üretimine başlanması ve üretilen maskelerin halka ücretsiz olarak dağıtılacak olması, Çeltiklilerin takdirini kazandı.

Diğer taraftan; Covid-19 tedbirleri kapsamında, Çeltik giriş ve çıkışlarında Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından kontrollü geçiş uygulamasına başlandı. Uygulamada görev alan ekipleri görev yerlerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Ali Meşe; çalışmalarından dolayı kendilerine yürekten teşekkür ettiğini söyleyerek çalışmalarında kolaylıklar diledi.