Akşehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Er; sosyal medya hesabında, üyelerine yönelik bir video paylaşımında bulundu.

Ahmet Er; koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan süreci değerlendirdiği paylaşımında, üye esnafların yaşadığı mağduriyeti dile getirirken, özetle şu ifadelere yer verdi:

“Aşağı yukarı 17-18 gün önce, İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile berberler, kuaförler ve güzellik salonları kapatıldı. Müşterilerimizin sağlığı ve kendi sağlığımız açısından bu karardan memnunuz ancak bu süreçte esnaf olarak bir gelir de elde edememekteyiz. Diğer taraftan, kapalı da olsak, kira gibi devam eden giderlerimiz var. Ekonomik destek anlamında devletimizden beklentilerimiz vardı. Taleplerimiz cevapsız kaldı. Konya Büyükşehir Belediyesi, küçük de olsa bir destek sağlıyor. Bununla ilgili olarak, Büyükşehir Belediyesi dayanışma sitesinden sosyal yardım formunu doldurarak başvurunuzu internet üzerinden yapınız. Rakam küçük olsa da bir destektir. Ayrıca 3 ay su parası alınmaması kararı için de teşekkür ederiz. Konuyla ilgili olarak KOSKİ sitesinden bilgilerinizi göndermeniz gerekiyor. Destekler ne yazık ki yeterli değil ve artırılması yönünde beklentilerimiz var. Devletimiz büyük bir devlettir. Beklentilerimizin karşılanacağını ümit ediyoruz.”