Reis Şehit Mesut Şeker Ortaokulu’nun da katılımcılar arasında olduğu, e-Twinning iletişim ağı platformu üzerinden başlatılan “Evde Kal Evde Öğren / Stay at Home Learn at Home” isimli projede, eğitime ara verilen 17 farklı ülkeden 41 öğretmen yer alıyor.

Gerçekleştirilen projeyle öğrenciler, kendi evlerinde aile üyeleriyle birlikte yapabilecekleri etkinliklere yönlendirilip, daha verimli vakit geçirmeleri ve eğitimlerine çevrimiçi devam etmeleri hedefleniyor. Bu kapsamda; şiir, resim, müzik, drama, okuma, yazma, dinleme alanında öğrencilere belirli bir plan çerçevesinde etkinlikler yaptırılıyor ve farklı alanlara ait içerik üretmeleri sağlanıyor.

Afyonkarahisar Karacaahmet Ortaokulu’ndan Halil Kuru’nun Proje Kurucusu olduğu ve Polonya, İtalya, Romanya, Portekiz, Tunus, Almanya, İspanya, Ukrayna, Makedonya, Letonya, Arnavutluk, Gürcistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Ermenistan ve Çek Cumhuriyeti’nden okulların katıldığı projede; ülkemizden Mersin, Eskişehir, Malatya, Bursa, Ankara, İstanbul, Antalya ve Isparta’da eğitim veren okulların yanı sıra Akşehir’den de Şükran Ercan’ın Proje Sorumluluğunda Reis Şehit Mesut Şeker Ortaokulu yer alıyor.