Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihi açıkladı.

Yaklaşık 12 milyon emekliyi ilgilendiren ödeme konusunda tarihin öne alınacağı açıklanmış, olası hak kayıplarını önlemek için ise bayramın içinde bulunduğu ayda ödeme yapılabileceği değerlendirilmişti. Ödeme tarihi konusuna açıklık getiren Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini duyurdu.

İkramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre olmak üzere;
17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için de 10 Nisan olarak belirlendi. 4b (Bağ-Kur ve Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödeme yapılacak.

Koronavirüsün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Bakan Zehra Zümrüt Selçuk; “Kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evlerinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da talep etmeleri durumunda, SGK ve PTT arasındaki protokol gereği ikramiyeleri evlerinde teslim ediliyor” ifadelerini kullandı.