Koronavirüse karşı alınan önlemlerin hayati önem taşıdığını her fırsatta vurgulayan Yunaklı yetkililer; son olarak incelemelerde bulundukları Çarşamba Pazarında da halkı ve esnafı bilgilendirirken, tedbirlere uymayanlara ise cezai işlem yapılacağını hatırlattılar.

Yunak’ta Çarşamba günleri kurulan sebze ve meyve pazarını ziyaret eden Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, eldiven giyip maske takmaları konusunda esnafları tek tek uyardılar.

Belediye Başkan Yardımcıları Bekir Coşkun ve Hacı Ersan’ın da hazır bulunduğu Pazar ziyaretinde; Zabıta Ekipleri ve Emniyet Personeli, alınan önlemlere dair vatandaşları bilgilendirdi. Belediye ekipleri tarafından maske ve eldiven dağıtımı yapılırken, 65 yaş üstünde oldukları belirlenenlere cezai işlem uygulandı.

Yetkililer, insan sağlığını dikkate almayan duyarsız bir toplum olmamak açısından, kurallara uymayan hiç kimseye tavız verilmeyeceğini belirterek; vatandaşlardan, önemli bir işleri olmadığı sürece evlerinden çıkmamalarını istediler.