Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; sabah erken saatlerden başlayarak cadde ve sokaklarda dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdiler.

Akşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler; koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında saat 06:00 itibariyle başlattıkları çalışmayla Anıt Meydan çevresi ve İnönü Caddesi ile kaldırımları dezenfekte ettiler. Koronavirüsle mücadele doğrultusunda Akşehir’de alınan tedbirler kapsamında; merkezdeki cami ve okulların dezenfekte edilmesi işlemleri Konya Büyükşehir Belediyesi dezenfekte ekipleri tarafından yapılırken, Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen parklar, kamu kurumları, duraklar, cadde, sokak ve meydanlar ile vatandaşların yoğun kullandığı alanların dezenfeksiyon çalışmalarının da sürdürüleceği bildirildi. Bu kapsamda, Akşehir genelindeki tüm parklarda bulunan çocuk oyun gruplarının dezenfekte edilmesi işlemi de tamamlandı.

Virüsün ülkemizde görüldüğüne dair ilk haberin yayınlandığı tarihten itibaren Akşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarıyla mücadeleye katkı sunmaya gayret ettiklerini belirten Belediye Başkanı Salih Akkaya, konuyla ilgili açıklamasında; “Merkezde tüm kamu kurumlarında, toplu ulaşım araçlarında ve duraklarında, mahalle cami ve okulları ile aynı zamanda vatandaşlarımızın yoğun şekilde kullandığı parklardaki çocuk oyun grupları, cadde, sokak ve meydanlarda dezenfekte çalışmalarını titizlikle yürütmekteyiz. Bu virüsle mücadelenin en etkin yolunun “EVDE KALMAK” olduğunu belirtmek isterim. Kronik rahatsızlığı olanlar ile risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımıza, zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını öneriyoruz. Çünkü sağlımız her şeyden daha önemlidir. Her hastalık gibi bu virüse karşı da bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler, en etkili korunma yöntemi olacaktır. Bakanlıklarımız tarafından belirtilen kurallara uyduğumuz sürece bu zor günleri hep birlikte atlatacağımızı düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.