Belçika’da faaliyet gösteren Emirdağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (EYAD) hibe kapsamında gönderdiği 10 akülü tekerlekli sandalyenin, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırılmasına devam ediliyor.

Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe’nin yurtdışı ziyareti sırasında bir araya geldiği EYAD yöneticilerinin, Başkan’ın isteği doğrultusunda hibe olarak gönderdiği akülü tekerlekli sandalyelerden biri daha İshakuşağı Mahallesi’nde yaşayan bir engelli vatandaşa teslim edildi.

Çeltik Belediyesi olarak vatandaşların öncelikli ihtiyaçları konusunda yanlarında olmayı esas aldıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Meşe; ”Vatandaşlarımızın sağlık ve eğitim hizmetlerini en iyi şekilde almaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Yaşayan her birey bir engelli adayıdır. Engellilerin hayat şartlarını iyileştirmek, toplumsal gelişmelerden pay almalarına yardımcı olmak için ‘Gelin engelleri hep birlikte kaldıralım’ diyoruz. Bu çağrımıza Belçika’dan destek veren Emirdağlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.