Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere alınacak olan 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin sürekli işçi alımının nasıl yapılacağına dair detayları açıkladı.

Taşra teşkilatının hizmet birimlerinde istihdam edilecek olan 11 bin hemşire, bin 600 ebe ve 4 bin 687 sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarına sahip sağlık meslek mensuplarının alımı, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile gerçekleştirilecek. Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini 26 Mart-1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecekler.

Temizlik hizmetleri ile koruma ve güvenlik hizmetlerinde istihdam edilmek ve klinik destek elemanı olarak çalıştırılmak üzere alınacak olan 14 bin sürekli işçi kadrosu için başvurular ise 26-30 Mart 2020 tarihleri arasında, Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.