AK Parti Gençlik Kolları, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan tüm yaş grubundaki kişilere sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinden sonra “Komşuluk Seferberliği” başlattı.

Konuyla ilgili açıklamada; İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üzeri vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı üzerine üzerlerine büyük bir sorumluluk düştüğünü belirten AK Parti Gençlik Kolları Yönetimi, tedbirlere eksiksiz uyulacağı hatırlatmasında da bulundu.

AK Parti Akşehir Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Zeybek de yaptığı açıklamada; “Genç arkadaşlarımızdan, ihtiyaç halinde dışarı çıktıklarında bina, sokak ve mahallelerindeki büyüklerinin market alışverişi ve acil ihtiyaçlarının teminine yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

Gençlerin büyüklerle temaslarında gereken hijyen kurallarına uymaları gerektiğini belirten Zeybek; “Unutmayalım ki komşularımızın üzerimizde hakkı var. Bireysel olarak oluşturacağımız komşu seferberliği ile tüm gençlerimizi büyüklerimize destek olmaya davet ediyorum. Büyüklerimizden de güvenlik gerekçesiyle kamu kurum ve kuruluşlarının paylaştığı numaralar dışında başka bir yere başvurmamalarını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.