‘Siz gelemiyorsanız biz geliriz’ anlayışıyla hareket eden Akşehir Final Okulları, Akşehir’de bir ilki gerçekleştirdi.

Akşehir Final Okulları, yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şeyin tutamayacağı düşüncesiyle kendi bünyesinde sanal sınıflar oluştururken, Final Eğitim Kurumları da Türkiye’de ilk televizyondan eğitim-öğretim yayınını başlattı.

Konuyla ilgili açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği gibi salgın nedeniyle ülkemizde eğitim -öğretime ara verilmiştir. Yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şey tutamayacağı için, 1 haftalık ara tatilin sonunda 23 Mart 2020 tarihinde Akşehir Final Okulları olarak, kurumumuzun bünyesindeki anaokulu – ilkokul- ortaokul – anadolu lisesi – fen lisesi ve Final Kurs birimleri online eğitime geçmiş bulunmaktadır. Kurumumuz bünyesinde oluşturulan sanal sınıflar sayesinde bütün sınıflarımız, online ortamda derslerimizi ve öğrencilerimizle karşılıklı etkileşimlerini sürdürmüşlerdir. Bu uygulamadan tüm veli ve öğrencilerimizin çok memnun kaldıkları gözlenmiştir. Derslerimize kaldığımız yerden devam edecek, öğretmen-öğrenci iletişimini koparmadan eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

Ayrıca Final Eğitim Kurumları, Milli Eğitimin öğrenciler için hazırlamış olduğu EBA kanalı dışında, Kanal 23 ile Türkiye’de ilk özel tv eğitim-öğretim yayınını başlatarak, Türkiye’nin eğitim markası olduğunu kanıtlamıştır.

Çok şanslıyız, çünkü yaşadığımız şehirde Final var!”