AKSEV, yıl boyunca her gün olduğu gibi, koronavirüse karşı evde kalma tedbirinin önem kazandığı bugünlerde de yaşlı bakıma muhtaç insanlara 3 kap sıcak yemeği ve ekmeği ulaştırmaya devam ederken, “Devlet Eliyle Öğle Yemeği” projesiyle de merkez mahalleler dışındaki yerleşim yerlerinde yemek dağıtımına başlıyor.

Akşehir Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Dünyada ve ülkemizde yaşanan Coronavirus (COVİD-19) salgını sebebi ile yaşlı ve ihtiyaç sahibi ailelere her zaman olduğu gibi destek olmaya devam ediyoruz. Öncelikle hijyen konusunda Vakıf olarak tüm önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Başta idari binamız, mutfağımız ve dağıtım araçlarımız olmak üzere günde üç defa dezenfektasyon çalışması yapmaktayız. Çalışan tüm personelimize hijyen konusunda gerekli bilgi ve talimatları vererek önlem almalarını sağladık. Ayrıca tüm personelimiz, faaliyet boyunca gerekli hijyen malzemelerini kullanarak çalışmaktadırlar.

Yıllardır kesintisiz sürdürmüş olduğumuz bu faaliyetimizde, yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara sıcak yemek ve ekmek ulaştırmakla birlikte ihtiyaçlarını da gidermeye devam ettik. Son günlerde yaşanan olumsuz koşullardan dolayı özellikle dışarı çıkmamaları konusunda gerekli uyarıları yaparak tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduğumuzu, her türlü yardımı yapacağımızı, bu konuda bizlere güvenmelerini bildirdik. Gördüğümüz kadarı ile onlar da bu tavsiyemize genel anlamda uymaktalar. Bizler, Vakıf olarak hayırseverlerimiz ve ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü olmaya devam edeceğiz. Vakfımıza desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza selam ve saygılarımızı sunarız.

Ayrıca her yıl Akşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile yapmış olduğumuz ‘Devlet Eliyle Öğle Yemeği’ projesiyle Akşehir merkez mahalleleri dışındaki uzak mahallere de bugün itibarı ile yemek dağıtımına başlıyoruz. Bu projenin hazırlanması ve onaylanması konusunda başta T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz’a, Akşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne ve Vakıf Müdürü Salim Sağdıç’a, Vakfımız ve şehrimiz adına teşekkür eder, saygılar sunarız.”