MEB Personel Genel Müdürlüğü’nün 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 37/f-9. Maddesi ile MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 6/11/2019 tarihli teklifiyle görevinden alınarak Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrine öğretmen olarak atanan Akşehir Öğretmenevi Eski Müdürü Mustafa Aktaş görevine geri döndü.

Konya 1. İdare Mahkemesinin hukuka açıkça aykırı bulduğu atama işleminde önce yürütmeyi durdurma kararı verdiği, sonrasında yapılan itirazların ise reddedilerek kararın kesinleştiği öğrenildi.

Bilindiği üzere, Akşehir Şehit Nebi Arslan Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü görevinden alınan Mustafa Aktaş, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğ’nün kararı ile Akşehir İmam Hatip Lisesine Müdür olarak görevlendirilmişti. Müdür Aktaş, mahkeme kararıyla tekrar eski görevine iade edildi ve geçtiğimiz hafta içinde de bu görevine resmen başladığı görüldü.

Diğer taraftan Aktaş’ın yerine Öğretmenevine Müdür olarak atanan İsmail Bozkurt’un ise Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrine sınıf öğretmeni olarak verildiği öğrenildi.