12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle Çeltik’te eğitim öğretim veren üç okul tarafından hazırlanan program, Çeltik Kültür Merkezi’nde coşkuyla gerçekleştirildi.

İsakuşağı, Küçükhasan ve Torunlar ilk ve ortaokullarının hazırladığı programa; Kaymakam Osman Sak, Belediye Başkanı Ali Meşe, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Şube Müdürleri Bayram Yıldız ve Fatih Gökalp ile Kurum Müdürleri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve tüm şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program; günün anlam ve önemini belirten konuşma, İstiklal Marşımız adlı şiir ve öğrencilerimizin hazırlamış olduğu tiyatro, şiirler okunması ve oratoryo gösterileri ile devam etti.

Duygusal anların yaşandığı program anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında 1. olan öğrencilere Kaymakam Osman Sak, Belediye Başkanı Ali Meşe ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin tarafından ödüllerinin verilmesiyle son buldu.