Akşehir Belediyesi, alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan cadde, sokak ve kaldırımlarda bakım onarım çalışmalarına başlandığını açıkladı.

Akşehir’in cadde ve sokaklarında oluşan çukurların yaya ve araç sürücüleri açısından yarattığı sıkıntılar vatandaşlar arasında tepkilere neden olmuştu. Konuyla ilgili olarak Akşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere şehrimizde son birkaç yıldır yoğun olarak alt yapı çalışmaları sürmektedir. Bu çalışmalardan en önemlisi doğalgaz çalışmalarıdır. Vatandaşlarımızın temiz ve ekonomik doğalgaza ulaşabilmesi için, talepleri doğrultusunda dağıtıcı firmaya izinler verilmiş ve bu çalışmalar sonbahar aylarının sonuna kadar sürmüştü. Özellikle İnönü ve Cevdet Köksal Caddelerinde esnaflarımızın talebi doğrultusunda 2020 yılında yapılması planlanan çalışma, Enerya firmasıyla görüşülerek 2019 yılına çekilmiş ve doğalgaz hatları döşenmişti. Ancak abonelik bağlantı hatları çekilememişti. Bu yüzden granit taş tamirine girilememiş, onun yerine pratik çözüm olarak daha önce pek çok caddede uyguladığımız gibi yama çalışması yapılmıştı. Çetin geçen kış şartlarından dolayı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için yapılan tuzlama çalışmalarından sonra caddelerde tuza bağlı yoğun bozulmalar oluştu. Geçtiğimiz hafta havaların düzelmesiyle beraber ilgili cadde ve sokaklarda taş tamiri ve yama çalışmaları ekiplerimizce ivedilikle yapılmaktadır ve mevsim şartları uygun olduğu müddetçe de devam edecektir. Bu çalışmalar; birinci öncelikli olarak yollardan başlanmak üzere tüm cadde ve sokaklarda kısa sürede tamamlanacaktır. Vatandaşlarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”