Akşehir Sağlıklı Hayat Merkezi tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen interaktif paneller devam ediyor.

2020 yılı Ocak-Haziran döneminde yapılması planlanan panellerden ilk ikisi; Ocak ayı içerisinde, Hacı Sıddıka Baysal Fen Lisesi ve Şehit İsmail Cem Yakınlar MTAL’de gerçekleştirilmişti. Şubat ayı başında Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk MTAL’de düzenlenen panel, geçtiğimiz günlerde de Şehit Özden Çınar MTAL’de hayata geçirildi.

Haziran ayı itibariyle Akşehir’deki tüm 12. Sınıf öğrencilerine ulaşılmış olmasının planlandığı paneller; her biri kendi alanında uzman olan diyetisyen, fizyoterapist, çocuk gelişim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı ve psikologdan oluşan bir ekip tarafından interaktif olarak gerçekleştiriliyor. Böylece, Sınav Döneminde Sağlıklı Beslenme, Gençlerde Fiziksel Aktivite ve Omurga Sağlığı, Sınav Psikolojisi, Öğrenme ve Ders Çalışma Stilleri ile Akademik Başarı ve Akşehir Çerçevesinde Başvurulabilecek Kaynaklar konularında, öğrencilerin de katılımı sağlanarak bilgi paylaşımında bulunuluyor.