Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi idarecileri ve öğrencileri, Belediye Başkanı Salih Akkaya ve Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz’ı makamlarında ziyaret etti.

Anadolu Lisesi’nin ziyaretlerine; İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, Şube Müdürü Aydın Aytaç, Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Müdürü Salim Bozkurt, Müdür Yardımcısı Hayri Gürler, Okul Aile Birliği Başkanı Yasemin Güvendik, Beden Eğitimi Öğretmenleri Murat Avcı, Yusuf Özcan ve Halil Karadere, Münazara Sorumlusu Fadime Yıldız Yılmaz, Okul Basketbol Takımı ve diğer spor dallarındaki takımların kaptanları olan öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Salim Bozkurt; ilçe genelinde yapılan spor müsabakalarında okul takımlarının başarılara imza attığına değinerek Erkek Basketbol Takımının Akşehir ve Bölge Birincisi olduğunu, Kız Basketbol Takımının ise Akşehir, Bölge ve Konya Birincisi olduğunu belirtti.

Ayrıca okulun Erkek Voleybol, Kız Voleybol B, Erkek Futsal takımlarının Akşehir ve Bölge Birinciliklerini elde ettiğini söyleyen Salim Bozkurt; Erkek Hentbol ve Genç Kız Voleybol A takımlarının da Akşehir İkincisi olduklarını, Genç Kız Voleybol A takımının Bölge İkinciliğini de elde ettiğini söyledi.

Akşehir genelinde geçtiğimiz yıl 4 yıllık üniversiteye yerleşen öğrenci sayısının yarısına yakınının kendi okullarından olduğuna, okullarından 89 öğrencinin 4 yıllık bir fakülteye yerleştiğine dikkat çeken Bozkurt, Münazara Yarışmasında da okulun Akşehir Birincisi olduğunu kaydederek, kendilerine desteklerini esirgemeyen Başkan Akkaya ve Kaymakam Kurnaz’a ayrı ayrı teşekkür etti.

Akşehir’in eğitim kalitesi ve aldığı başarılar ile Konya’daki merkez ilçelerden sonra birinci ilçe olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Salih Akkaya, öğrencilerin derslerinde aldıkları başarılar kadar spor faaliyetlerindeki başarıları ile de gurur duyduklarını belirterek, başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere okul idarecilerini, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti. Akkaya, Akşehir Belediyesi’nin eğitim ve spor faaliyetlerine destek vermeyi sürdüreceğini kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz da başarılı sporcuları, öğretmenlerini ve idarecileri kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Okul Müdürü Salim Bozkurt tarafından Başkan Akkaya’ya bir teşekkür plaketi verilirken, öğrenciler de Kaymakam Kurnaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu’na çiçek takdim ettiler.