Merkezi Konya’da bulunan Yunak dernekleri başkanları, geçtiğimiz günlerde İdlib’de rejim güçlerinin saldırısı sonucu 8 şehit verdiğimiz olayda yaralanan Yunak Kuzörenli Uzman Çavuş Abdülkadir Yağar’ı baba evinde ziyaret ettiler.

Turguteli Kültür Sanat Tarih Derneği Başkanı Abdil Bulut, Yunak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Özel ve Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin, İdlib Gazisi Abdülkadir Yağar’ı ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundular. 2016 yılından beri Uzman Çavuş olarak görev yapan Abdülkadir Yağar, İdlib’deki saldırı anlarını anlatarak; araca havan isabet etmesi sonucu başından yaralandığını, aldığı darbe sonucu görme bozukluğu yaşadığını belirtti.

Diğer oğlunun da Uzmanlık Sınavını kazandığını ve önümüzdeki günlerde TSK bünyesinde göreve başlayacağını söyleyen baba Ali Yağar; “Allah devletimize, milletimize zeval vermesin, inşallah bir daha böyle acılar yaşatmasın” derken, ülke olarak içeride ve dışarda zor günler geçirdiğimizi belirten heyet de birlik ve beraberliğimizin bozulmaması temennilerini paylaştı.