Farklı dallarda faaliyet gösteren spor kulüplerinin geçtiğimiz günlerde başlattıkları girişimle sporun gündemde olduğu Akşehir’de, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından da bir ilk gerçekleştirildi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda, Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi işbirliği çerçevesinde Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen 3 gün süreli ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim’ konulu seminer, Akşehir Kültür Merkezi’nde yapılan programla tamamlandı. Programa, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Garnizon Komutanı Albay Tolga Yuvalı ve ilçe protokolünün yanı sıra; Tuzlukçu Kaymakamı Talha Altuntaş, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Olimpik Eğitim Komisyon Başkanı Seyit Bilal Porsun, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Olimpik Eğitim Komisyon Başkanı Seyit Bilal Porsun; “Hayatımdaki tek tutkum spor olmuştur. Önce yarışmacı sporcuydum, şimdi ise sağlığım için spor yapıyorum. Spor bu kadar güzel, bu kadar sağlıklı, bu kadar faydalı bir şeydir. Sizler de sporu hayatınızdan hiç çıkarmayın” şeklinde konuştu.
Koordinatör Sibel Yazgan Tel tarafından yapılan ve sporun öneminin konu edildiği sunumun ardından, Akşehir’in sporda başarılar elde etmiş öğrencileri sahneye davet edilerek izleyiciler arasında bulunan öğrencilerin soru cevap şeklinde interaktif katılımları sağlandı. Perdeye yansıtılan yapboz oyununa katılan öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdi.

Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz ve Başsavcı Hazım Aslancı, yaptıkları konuşmalarda organizasyona emeği geçenlere teşekkür ederken, Belediye Başkanı Salih Akkaya; eğitimin önümüzdeki yıllarda da sürdürüleceğini belirterek, 205 ülkede yapılan Olimpiyat Şenliği’nin 2021 yılında Akşehir’de de gerçekleştirileceğini söyledi.

Etkinlik, plaket ve katılım belgelerinin takdimi ile sona erdi.