Akşehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinin organizasyonu, Akşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi’nin katılımıyla doğadaki yaban hayvanları için yemleme çalışması yapıldı.

Yabani hayvanları beslemek için düzenlenen programa; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Cansever Kayıral ve görevliler katıldı. Protokol ve katılımcılar arazi araçlarıyla çıktıkları Cankurtaran Mahallesine bağlı dağlık arazide, yabani hayvanlar için çeşitli yiyecekler bıraktılar. Yer yer yarım metreye yakın karın olduğu alana ot ve çeşitli tahıllardan oluşan yemlerin bırakılması sırasında bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Sait Kurnaz; “Bugün bölgemizin ve ilçemizin değişik konumlarında dağdaki yaban hayvanlarımızın aşırı soğuklarda ve kar altında etkilenmemeleri adına gerekli olan yemleri bıraktık. Tabi kurdu kuşu beslememiz atalarımızdan gelen bir geleneğimizdir. Biz de bugün burada bu geleneğimize bir nebze katkıda bulunmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da yaptığı konuşmada, insanlara yardım etmek kadar onların hayatını kolaylaştıran ve onlara hizmet eden hayvanların da düşünülmesi gerektiğine vurgu yaparak; “Akşehir Belediyesi olarak köpekler, kediler ve yaban hayvanları için böyle çalışmaları biz de yapıyor ve devam ettiriyoruz. Kurtlar için bile vakıf kuran bir ecdadın torunlarıyız. Sokak hayvanlarına ve yaban hayvanlarına özellikle bu karda kışta yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlarımıza yem bırakmak hem vicdani görevimiz hem de ecdattan gelen bir geleneğimizdir” dedi.