Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü; revize ettiği resmi web sitesini, abonelerinin hizmetlere daha kolay ve hızlı ulaşımını sağlamak amacıyla daha dinamik ve ergonomik hale getirdi.

KOSKİ’den verilen bilgiye göre; yeni web sitesinde müşteri güvenliğini öncelikli tutan bir anlayış tercih edildi. Sitede e-KOSKİ entegrasyonu oluşturularak yönetimi daha da kolaylaştırılırken, içerik arama eklentisiyle de abonelerin site haritasına daha rahat erişimi sağlanmış oldu. KOSKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı yazılım ekibi tarafından yoğun istişareler sonucu tasarımı tamamlanan web sitesine; bu değişikliklerle komplike olmayan, dinamik ve ergonomik bir özellik kazandırıldı.

Sitenin sol menüsünde; kurumsal sekmesi, su ve atık su ile ilgili bilgiler, abone hizmetleri, kültürel faaliyetler, ihale ve mevzuat gibi daha çok kurumu tanıtmaya yönelik bilgiler yer alıyor. Abonelerin istek, şikayet ve önerilerini ifade edebilecekleri “Bize Yazın” sekmesi, sıkça sorulan sorular bölümü, personel maili, e-bordro ve iletişim bilgileri kısımları da yine sol menüde bulunuyor.

Üst menüdeki Konya Büyükşehir Belediyesi ve Çocuksu Sitesi’ne direkt ulaşmaya imkan sağlayan eklentilerin yanı sıra hemen altındaki e-KOSKİ, su fiyatları, ödeme yerleri, abone işlemleri, depozito ücretleri, hizmet tarifesi, tahakkuk işlemleri ve organizasyon şeması ile de KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerine ilk bakışla hangi hizmeti kullanacakları konusunda kolayca karar verme olanağı sunuyor.

HİZMETLERE TEK TIKLA ULAŞIM VE MOBİL KULLANIM

Orta menüdeki e-KOSKİ bölümünden tek tıkla borç sorgulama, fatura ödeme, fatura hareketleri, yeni abonelik, abonelik iptali ve faturaya itiraz şeklindeki işlemleri gerçekleştirebilen aboneler, duyurular kısmında resmi duyuruları, arıza ve kesintiler bölümünde ise su hizmetinin aksayacağı yerleri rahatça görebiliyorlar. Ayrıca kurumla ilgili çıkan haberler de orta menüde yer alıyor.

Mobil uyumlu olarak da kullanılabilen KOSKİ web sitesi; abonelerin ihtiyaç duyduğu her türlü işlemi, zaman ve mekan kısıtlaması olmadan gerçekleştirme olanağı sağlıyor.