Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015 tarihinde, tecavüz girişimine direndiği minibüste öldürülen ve bedeni yakılmış halde bulunan Özgecan Aslan ve şiddete maruz kalan tüm kadınlar için, Akşehir Ülkü Ocakları Üniversite Teşkilatı tarafından S.Ü. Akşehir MYO’da bir resim sergisi düzenlendi.

“Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir” sloganıyla düzenlenen sergiye dair bir açıklama yapan Akşehir Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Karataş; halkı bilinçlendirmenin ve hukuki haklarını anlatmanın görevleri olduğunu belirterek, şehrin çeşitli bölgelerinde değişik farkındalıklarla kanayan yaraya parmak basmaya devam edeceklerini söyledi. Karataş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cennet anaların ayakları altındadır. Şanlı tarihimiz, ‘Sen bir kadın değil, sen bir anasın’ diye seslenir kadınlarımıza. Sizler yani annelerimiz ve geleceğin anneleri, kız kardeşlerimiz, şunu hiçbir zaman unutmayınız ki sizlere karşı gerçekleşen her türlü fiziki ve psikolojik şiddet karşısında Ülkücü Türk gençleri etten duvar olacaktır. Sizler Türk töresinde ve Türk kültüründe, yeri her zaman başımızın üstünde olan kutsal emanetlerimizsiniz. Bu emanete, Konya’da bir kadın cinayetini engellemek için kendini feda eden Kadir Şeker kardeşimizin sahip çıktığı gibi sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Özgecan Aslan kardeşimizi vefatının yıldönümünde rahmetle anıyor, dualarla yad ediyoruz.”