Nüfus ve yüz ölçümü olarak nispeten küçük olan ilçelerin Belediye Başkanları, ilçe sakinleri tarafından adeta “Kime sorsan gösterir” derecesinde tanınan bilinen kişilerken; Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe’nin bunun da ötesinde bir yaklaşımı var.

Anadolu’da bulunan yerleşim yerleri arasında, özellikle nüfusu 10 bin ile 50 bin arasında olan ilçelerde Belediye Başkanlarının hemen herkes tarafından yakından tanınıyor olması doğal karşılanırken, kişisel cep telefonu numaralarının da birçok hemşehrileri tarafından bilinmesi, ulaşılabilirlik açısından önem taşıyor. Ancak Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe’nin ulaşılabilirlik konusundaki yaklaşımının biraz daha farklı olduğu gözlemleniyor. Onun bu hassasiyetini gösteren yaşanmış olaylardan birisini Çeltikliler şöyle aktarıyor:

Çeltik dışında yaşayan ve işi nedeniyle ilçeye gelen, Belediye Başkanı’nı da ziyaret ederek görüşlerini almak isteyen bir vatandaş, 15 yaşlarında bir delikanlıdan Belediye Binasını tarif etmesini ister. Belediye Binasında ne işi olduğu sorusuna, Başkanla görüşmek istediği cevabını veren vatandaş; delikanlının “Ben arayayım sen konuş” teklifi karşısında henüz şaşkınlığını üzerinden atamamışken, Başkan Ali Meşe çoktan telefonun diğer ucundadır.

Vatandaşların arasında olmayı seven, zaman zaman minibüslerin şoför koltuğuna oturup onları şaşırtan, yaptığı denetlemelerde fırsat buldukça iş makinelerini bizzat kendisi kullanan Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe’nin ulaşılabilirlik konusundaki bu açık ve mütevazi tutumu, ilçede kurum olarak Belediyeye güvenin yüksek olmasında önemli bir etken olarak değerlendiriliyor.