TFF Spor Toto BAL Ligi 7.Grupta mücadele eden Akşehirspor, Ligin 2.yarısında çıkacağı zorlu karşılaşmaların hemen tamamını deplasmanda oynayacak.

İlk yarıyı 23 puanla 6.sırada tamamlayan temsilcimiz Akşehirspor, ilk 5 sırada yer alan takımlardan 4’ü ile deplasmanda karşılaşırken, ilk yarıda 26 puan toplayan Manavgat Belediyespor’u 19.haftada kendi evinde misafir edecek. Zorlu deplasmanlar, bu hafta oynanacak olan Isparta 32 Spor maçı ile başlayacak. Temsilcimiz 20.haftada, ilk yarıyı 1 puan farkla 5.sırada bitiren Ortaca Belediyespor deplasmanına gidecek. Zorlu deplasman maçlarından Karaman Belediyespor karşılaşması 23.haftada, Kestelspor maçı ise 25.haftada oynanacak. Bu karşılaşmalara ilave olarak, grupta yer alan 3 Konya temsilcisi arasındaki ligde kalma mücadelesi nedeniyle, 16.haftada oynanacak olan Konya Ereğlispor karşılaşması da diğer bir zorlu deplasman maçı olarak önem kazanıyor.

Temsilcimizin, Akşehirspor Yönetimi ve Teknik Direktör Cenap Taner tarafından önemi her fırsatta vurgulanan taraftar desteğine 2.yarıda çok daha fazla ihtiyacı olacak. Cenap Taner, takıma yeni transfer edilen futbolcuların imza töreninde yaptığı değerlendirmede de bu konuya değinerek; “Taraftar futbolun itici gücüdür. Isparta deplasmanında taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Akşehirspor’un 2.yarıda oynayacağı karşılaşmalar şöyle:

14.Hafta: Isparta 32 Spor (D)

15.Hafta: Denizli Sarayköy Spor

16.Hafta: Konya Ereğlispor (D)

17.Hafta: Bucak Belediye Oğuzhanspor

18.Hafta: Kepez Belediyespor (D)

19.Hafta: Manavgat Belediyespor

20.Hafta: Ortaca Belediyespor (D)

21.Hafta: Sarayönü Belediyespor

22.Hafta: Çal Belediyespor (D)

23.Hafta: Karaman Belediyespor (D)

24.Hafta: Burdur MAE Üniversitesi Gençlik ve Spor

25.Hafta: Kestelspor (D)

26.Hafta: Yatağanspor