Milliyetçi Hareket Partisi Akşehir İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusunda; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisinde Bylock listesi olduğu beyanıyla suç ve suçluların saklanmasına hizmet ederek delilleri gizlediği, vermiş olduğu beyanatlarla da terör örgütü üyelerini cesaretlendirdiği iddia edildi. Bu şekilde oluştuğu iddia edilen “Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek” suçunun da dokunulmazlık kapsamı dışında olduğu belirtilerek, şüpheli hakkında kamu davası açılması istendi.

Suç duyurusuna dair bir basın açıklaması yapan MHP Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça; CHP Genel Başkanı ve parti yöneticilerinin, 15 Temmuz darbe girişiminden sonraki bir takım söylem ve eylemleri ile Ulu Önder Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’yi adeta terör örgütlerine payanda yaptıklarını, kuruluş aşamasındaki Milliyetçilik ilkesini günümüzde adeta yok sayarak CHP’nin kuruluş ilkelerini çiğnediklerini iddia etti.

Akça açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kılıçdaroğlu ve sözcüleri; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ortadan kalksın da nasıl kalkarsa kalksın zihniyetiyle hareket ederek, Türkiye’nin çıkarlarına ve milli politikalarına aykırı her durumu ve oluşumu savunmaktadırlar. Bununla da yetinmeyip, söylem ve eylemleri ile PKK ve FETÖ gibi örgütlere, her fırsatta destek olmaktadırlar. Oysa MHP ve ülkücüler; hem Meclis’te hem Meclis dışında, terörle ve teröristle mücadele noktasında sınırsız destek vermektedir.
Ayrıca CHP, FETÖ/PDY ile yapılan etkin mücadeleyi sulandırmaya çalışmaktadır. Mücadele kapsamında çıkarılan KHK’ları eleştirmekte, soruşturmaları farklı yönlere çekmeye çalışmaktadır. Kılıçdaroğlu, özellikle kendisinde belgeli olan Bylokcu listesini hala açıklamamıştır. TCK anlamında suç teşkil eden bu hususla ilgili olarak Genel Merkezimiz de kapsamlı olarak suç duyurusunda bulunacaktır.

Şunu da belirtmek isterim ki; terör örgütü sempatizanları, Cumhurbaşkanı’nın ve Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ismini duyduklarında, şeytana karşı felak ve nas okunduğunda şeytanın girdiği haleti ruhiyeye giriyorlar.

Milliyetçi Hareket Partisi; terörle mücadele konusunda ve milli politikalarımızın çıkarları doğrultusunda Hükümete tam, koşulsuz ve hiçbir amaç ve çıkar düşünmeden destek vermeye devam edecektir.”