Cumhuriyet Halk Partisi Akşehir İlçe Başkanı Ömer Koç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında MHP İlçe Başkanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulmasına dair bir basın açıklaması yaptı.

İlçe Başkanı Ömer Koç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“FETÖ adı verilen örgüte karşı CHP’den başka mücadele veren olmamıştır. Kendi içlerinde besledikleri canavar gün geldi AKP’yi yıkmak için harekete geçti. 15 Temmuz hain kalkışmasında, CHP Genel Merkezinde olduğu gibi Akşehir İlçe Teşkilatında da yönetim olarak Akşehir halkıyla birlikte sabaha kadar topluca direncimizi gösterdik. İlçe başkanı olarak Cumhuriyet Meydanında kalkışmayı lanetleyen bir konuşma yaptım. ‘’Hoca Efendilerini’’ bağrına basanlar, “Hocam dön gel” diyenler unutuldu, algı çalışmaları yapılarak her konuda olduğu gibi yine CHP suçlanmaya çalışıldı.

Sayın MHP İlçe Başkanım; Örgütün siyasi ayağının ortaya çıkarılması için CHP’nin verdiği önergeyi reddettiniz. “Siz önerge verin, biz destekleyelim” dedik, bunu da kabul etmediniz. Algı operasyonu yaparak CHP’yi nasıl yıpratabiliriz çabası içerisindesiniz. Ben şunu net bir şekilde söylüyorum. Çabanız tümüyle boşa gidecek. İlk seçimde CHP iktidar olacaktır.”