Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin arka bahçesi, 4 sevimli köpek yavrusuna ev sahipliği yapıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da barınaktan alınarak Bakanlığın bahçesinde bakılmaya başlanan ve Pergel ismi verilen köpeğin fotoğrafını eklediği paylaşımında; “Emin olun, müfredata hayvan sevgisine dair bir yazı koymakla, okul bahçesine çocuğun seveceği, günaydın diyeceği bir can koymak arasında, “sevgi” kadar büyük bir fark var” cümlesine yer vermişti.

İsmet İnönü MTAL Motor Bölümü Öğretmeni Mehmet Karadere ile kendisini destekleyen Okul İdaresi ve Müdür Yardımcısı Yıldız Kayaalp, okulun arka bahçesine taşıdıkları hayvan sevgisiyle öğrencilerine de örnek oluyorlar. Yuvasız kalmış 4 minik köpek yavrusu; kullanılmış bir dolaptan dönüştürülen kulübelerinde, okul yemekhanesinden artan yemekler ve Belediyenin gönderdiği ekmekle beslenirken, çevredeki lokantalardan ve vatandaşlardan gelen gıdalarla da güvenli bir ortamda keyifle büyümelerini sürdürüyor.

Kayaalp ve Karadere, gazetemize verdikleri röportajda; öğrencilerin de yavrulara büyük ilgi gösterdiklerini ve onları beslemede yardımcı olduklarını belirterek, yaklaşımlarının örnek olmasını dilediler.