Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Benim Yurdum Genç Hackathon fikir maratonuna başvurular, 27 Ocak 2020 tarihinde sona eriyor. Ödüllü maratonda takımlardan; GSB yurtlarında sunulan hizmetlerin geliştirilmesine yönelik yenilikçi, uygulanabilir, ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve yönetilebilir çözümler geliştirmeleri bekleniyor.

Genç Hackathon; belirlenmiş bir konuda yenilikçi fikirleri olan genç takımların, kısıtlı süre ve sabit bir ortam içerisinde iş geliştirme yeteneklerini kullanarak projelerini tasarladıkları bir fikir geliştirme maratonu olarak tanımlanıyor. Benim Yurdum etkinliğine 3 kişilik takımlar halinde fikirleri ile ön başvurusunu yapan takımlardan seçilecek olan finalistler, 13 Şubat’ta Ankara’da bir araya gelecek ve gün boyunca fikirlerini geliştirerek gün sonunda alanında uzman kişilerden oluşan jüriye sunacaklar. Sunumlar sonucunda dereceye giren ilk 3 takımı ödüller bekliyor.

Takımlardan, GSB Yurtlarında sunulan Barınma, Eğitim, Güvenlik ve Beslenme hizmetlerine dair fikirler geliştirmeleri bekleniyor. Başvuruların http://e-genc.gsb.gov.tr adresinden yapılacağı maraton sonunda birinci olan takıma Dizüstü Bilgisayar, ikinci olan takıma Tablet, üçüncü olan takıma da Akıllı Saat ödülleri verilecek.