Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümü öğretmenlerinin düzenlemiş olduğu Kariyer Günleri etkinliğinin ikincisi gerçekleştirildi.

Kariyer Günleri’nin ikinci konuğu, Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Mustafa Başarı oldu. Başarı, mesleki bilgi ve birikimlerini paylaşmak üzere verdiği seminerde; Zabıt Katipliği ve İnfaz Koruma Memurluğunda iş imkanının fazla olduğunu, Zabit Katipliği sınavlarında Adalet Meslek Yüksek Okulları mezunlarının ek puan avantajı bulunduğunu, sınav sonrası Yazı İşleri Müdürü olma ve dikey geçişle Hukuk Fakültesine geçme imkanlarına sahip olduklarını belirterek öğrencilere, sınavlara hazırlanırken soru odaklı ve istikrarlı bir şekilde çalışmalarını tavsiye etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Abide Develi ve Okul Müdürü Vahit Erdem; öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarına yardımcı olmayı hedefleyen etkinliği düzenleyen Adalet Alan Şefi Mehmet Kaçar’a teşekkür ettiler. Müdür Erdem, Mustafa Başarı’ya da katılımından dolayı bir plaket takdim etti.