Akşehir Müze Müdürü Sevcan Karapıçak, Akşehirlileri; Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, 15 Ocak Uluslararası Müzede Selfie Günü’ne özel olarak düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışmasına katılmaya davet etti.

Dünya genelinde müzelere ilgiyi artırmak amacıyla sosyal medya üzerinden başlatılan “Müzede Selfie Günü” etkinliği kapsamında; ülkemizdeki müzelerin uluslararası alanda tanıtımı ve yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın müze bilincini geliştirmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sosyal medya üzerinden yürütülecek olan ödüllü bir fotoğraf yarışması düzenlendi. Ülkemizdeki müzelerden, belirlenen etiketlerle Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden iletilecek öz çekimlerden Bakanlıkça birinci seçilen öz çekim sahibine, Müze Kart armağan edilecek. Etkinliğe katılmak isteyen sosyal medya kullanıcılarının, Türkiye’deki müzelerden #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ile öz çekimlerini paylaşmaları gerekiyor.

Akşehir Müze Müdürü Sevcan Karapıçak, Akşehir’deki müzelerin ücretsiz olduğunu hatırlatarak; “15 Ocak gece yarısına kadar katılım sağlanabilecek olan bu etkinliğe katılmak için tüm ziyaretçilerimizi bekliyoruz” dedi.