Kaymakam Y. Fatih Kadiroğlu ve Belediye Başkanı Yalçın Ertaş beraberindeki Ilgın heyeti, İnegöl’de bir dizi ziyarette bulundu.

Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vehbi Özlen, Ticaret Borsası Başkanı Lütfi Koç, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kara, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Selahattin Can, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mevlüt Yalı, Maden İş Sendika Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Serdar Ünal ve Belediye Meclis Üyelerinin de yer aldığı heyet, İnegöl ziyareti sırasında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ı da makamında ziyaret etti. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ ve oda yöneticilerinin de katıldığı ziyarette, Ilgın’da kurulması için ilk adımların atıldığı Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

İnegöllü iş insanlarını ve Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaları da ziyaret eden heyete katılım sağlayanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Yalçın Ertaş; “Ilgın’ın tarihi, doğası ve kültürünün yanı sıra sanayisi ile de anılması için çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Organize Sanayide yeni bir atılım gerçekleştirmek istiyoruz. İlçemizi bundan sonraki süreçte hem turizmde hem de sanayi anlamında geliştireceğiz. Ilgın için ilk hedefimiz 1. Organize Sanayi Bölgesini kurmak ve canlandırmak. Fakat hemşehrilerimizden aldığımız çalışma aşkı ile şu an için 2. ve 3. Organize Sanayi Bölgeleri için de çalışmalarımızı başlattık” dedi.

Başkan Ertaş; başta İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ve Belediye Başkanı Alper Taban ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ olmak üzere, kendilerini misafir eden ve desteklerini esirgemeyen yetkililere teşekkür etti.