Velilere yönelik olarak düzenlenen ‘Çocuk ve Ergenlerde Teknoloji Bağımlılığı’ konulu konferans, Yunak Meslek Yüksekokulu ve Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, Cumhuriyet Savcısı Ömer Polat, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Öztaş, Akşehir Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Uğur Arslan, daire amirleri, okul müdürleri ve velilerin katıldığı konferansın açılış konuşmasını Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan yaptı.

Konferansta konuşmacı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Hilmi Çetin, Teknoloji Bağımlığı hakkında günümüz çocukluk ve gençlik dönemlerinde yaşanan olaylara değinerek konuyla ilgili çarpıcı verileri paylaştı. Fatih Hilmi Çetin konuşmasında; “Teknoloji hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdiği zamandan beri hızlı gelişmeler ve değişimleri de sağladı. Torun eve geldiğinde dedesinden ziyade telefonu arar oldu. Eskiden ebeveyn odaya gidin dediğinde hepimiz odamıza giderdik. Şimdi ise odamıza sevinerek gidiyoruz. Bizleri odamızda teknolojik cihazlar bekliyor. Yaşanan hayat değişimiyle birlikte çocuklarda da değişim var. Çocuklar artık doğaya dokunmadan büyümeye başlıyor. Küçük yaşlardan itibaren çocuk bilgisayar ve teknolojik aletlerle bir arada oluyor” ifadelerine yer verdi. Teknoloji bağımlılığın daha küçük yaşlardan itibaren önlenmesi gerektiğine vurgu yapan ve hayatın bebeklik, çocukluk ve gençlik dönemlerinde alınması gereken önlemleri de sıralayan Çetin, görüşlerini aldığı katılımcıların sorularını da yanıtladı.
Konferansın sonunda Kaymakam Akbulut, Belediye Başkanı Demirhan ve Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Öztaş, konuşmacı Dr .Öğr. Üyesi Fatih Hilmi Çetin’e çeşitli hediye takdiminde bulundular.