“O Ses Saray” ses yarışmasına katılan öğrenciler, profesyonel sanatçılara nazire yaparcasına gösterdikleri sahne performanslarıyla büyük alkış aldılar.

Yunak’ta Saray Ortaokulu tarafından, öğrencilerin yeteneklerini sergileyebilmeleri ve özgüvenlerini geliştirmeleri amacıyla düzenlenen “O Ses Saray“ ses yarışmasına katılan öğrenciler; 3 aylık bir süreçte hazırlandıkları yarışmada gösterdikleri sahne performanslarıyla profesyonel sanatçıları aratmadılar.

Saray Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen ses yarışmasına, 30 öğrenci katıldı. Elemeler sonunda finale kalan 11 yarışmacı, birincilik için yarıştı. İlçe protokolünün jüri üyeliği yaptığı yarışmaya katılan öğrenciler, hem jüri üyelerine hem de misafirlere seslerini beğendirmek için büyük gayret sarf etti. Öğrencilerin performansı karşısında zorlanan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda; Mağusa Limanı’nı seslendiren Sultan Yapıcı üçüncü, Dünya Tek Biz İkimiz parçasını seslendiren Beren Güler ve Ceren Güler ikizi ikinci, Erik Dalı adlı şarkısıyla Zehra Kuru – Melike Akgöz ikilisi ise yarışmanın birincisi oldular. Dereceye girmenin sevincini öğretmen ve aileleri ile paylaşan öğrenciler ödüllerini de protokolden aldılar. Yarışmanın ödül töreninde konuşan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut; yarışmada emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür aktivitelerin eğitimin bir parçası olduğunu söyledi.

Programa Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut’un yanı sıra Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Öztaş, MHP Yunak İlçe Başkanı Bayram Çil, diğer daire ve kurum amirleri ile hayırsever iş insanları ve davetliler katıldı.