Selçuk Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Akşehir Belediyesine ait olan Belediye Parkı kafeterya çay bahçesinin 5 yıllığına kiralanması ihalesi, 16 Ocak 2020 Perşembe günü 3. kez yapılacak.

Belediye Parkı kafeterya çay bahçesinin 5 yıllığına kiraya verilmesi için 7 Kasım 2019 tarihinde yapılan ilk ihalede verilen teklifler 120 bin TL’ye ulaşınca Belediye Başkanı Salih Akkaya kapalı teklif usulüne geçmek üzereyken Çay Bahçesinin mevcut işletmecisi Necmettin Aksoy, verdiği 200 bin TL teklifle ihalenin kazananı olmuştu. İşletmecinin ihaleden vaz geçtiğini açıklaması üzerine 19 Aralık 2019 tarihinde tekrarlanan ihale 60 bin TL yıllık muhammen bedelle açılmış, en yüksek teklif 62 bin TL olarak Ramazan Aksoy tarafından verilmişti. Belediye Encümeni yaptığı değerlendirme sonucunda ihaleyi bu bedel ile onaylamayarak 3. kez ihaleye çıkılması kararını almıştı. 16 Ocak Perşembe günü saat 14:00’da yapılacak olan ihale için yıllık muhammen bedel KDV dahil 110 bin TL ve geçici teminat ise 16 bin 500 TL olarak belirlendi.

Aynı gün yapılacak olan diğer kiralama ve satış ihaleleri de şöyle:

*Altuntaş Mahallesinde bulunan 5 taşınmaz ve Seyran Mahallesinde bulunan 1 taşınmaz ile Atakent Mahallesinde bulunan 1 iş yerinin kiralanması,

*Reis ve Doğrugöz Mahallelerinde bulunan dikili kavak ağaçlarının satışı,

*Belediyeye ait şantiyede bulunan traktör arkası çekilir hayvansal gübre dağıtma römorkunun satışı.