Doğanhisar eski Belediye Başkanı merhum İhsan Öztoklu adına Çad’da açılan su kuyusu faaliyete geçti.

KARDEŞELİ İnsani Yardım Derneği tarafından, PTT-DER Türkiye PTT Çalışanları katkısıyla açılan Şehit İhsan Öztoklu Su Kuyusunun faaliyete geçmesi, temiz su ihtiyacının çok fazla olduğu ve Türkiye’nin yardım elini üzerinden çekmediği ülkede sevinçle karşılandı.

Su kuyusunun açıldığı bilgisini sosyal medya hesabından paylaşan merhum İhsan Öztoklu’nun eşi Hanife Öztoklu; eşinin isminin böylesine önemli bir insani yardım faaliyetinde yaşatılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bir Afrika ülkesi olan Çad, çok ciddi gıda ve su sıkıntısı çekiyor. Ülkenin kırsal kesiminde susuz köylerde yaşayan Çadlıların, suya ulaşabilmek için zaman zaman 10 kilometre yürümek zorunda kaldıkları biliniyor. Türkiye Cumhuriyeti olarak ülkeye ulaştırılan insani yardımların yanı sıra, birçok gönüllü yardım kuruluşu da özellikle yeni su kuyuları açılmasının ekonomik boyutunu karşılayarak yardım etmek isteyen hayırseverlere aracılık ediyor. Bu kuruluşlardan olan KARDEŞELİ İnsani Yardım Derneği, 2006 yılından bu yana “Dünyaya Uzanan Yardım Eli” sloganıyla faaliyetlerini sürdürüyor.