Yunak Kaymakamlığı Proje Ekibince hazırlanan, Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut başkanlığında yürütülen ve KOP Ajansı tarafından desteklenen ‘’Gençleri Kodlayalım Geleceği Kurtaralım’’ isimli projenin protokolü imzalandı.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden oluşan proje ekibince hazırlanan ve 180 bin lira bedelli “Gençleri Kodlayalım Geleceği Kurtaralım” Projesinin imza töreni; Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut ve Konya Ovası Projesi Kalkınma Daire Başkanı İhsan Bostancı’nın katılımlarıyla KOP Bölge Kalkınma Dairesi Başkanlığında gerçekleştirildi. İmza töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da hazır bulundu.

Kaymakam Akbulut, yaptığı açıklamada; “Projelerin hazırlanması ve sonrasında yapılan tüm çalışmalar süresince çok büyük emekleri olan ilçe proje ekibine, proje ekibinde çalışmaların yürütüldüğü esnada tayini çıkarak aramızdan ayrılan Sevinç Doğu Köker öğretmenimize ve emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da yaptığı açıklamada; proje ile Yunak’ta öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin tamamına kodlama eğitimi verileceğini, bunun ise Yunak ve çevresinde bir ilk olduğunu belirterek projenin öncülüğünü yapan Kaymakam Akbulut ve proje ekibine teşekkür etti.