Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu’nun ilk şampiyonası olan Açık Hava Puta Koşusu, Minik-Yıldız-Genç müsabakalarında Selçuklu Spor okçuları, genç kızlarda bireysel ve takım halinde şampiyon olarak Akşehir’e çifte şampiyonluk yaşattılar.

Şampiyonada Akşehir’i başarıyla temsil eden okçularımızdan Şahika Tetik genç kızlarda ilk Türkiye Şampiyonluğunu kazanırken; Kız Takımından Gizem Kula 6’ncı, İlayda Battal da 10’uncu oldu. Bu sonuçlarla genç kızlarımız takım olarak da şampiyonluğa uzandılar ve ilk turnuvada iki şampiyonluk birden kazanmanın gururunu yaşadılar.

Minikler kategorisinde Konuralp Gülcü 5’inci, Eyüp Ahmet Zeylan 11’inci ve Genç Erkeklerde Mevlüt Eren Köroğlu 7’nci olarak müsabakaları başarıyla tamamladılar.

Turnuvada Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Varol Türkoğlu; “Akşehirli bir şampiyona ödül verdiğim için çok mutluyum” derken, Kafile Başkanı İbrahim Gülcü de turnuvanın başarılı takımı olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başarının ekip çalışmasıyla geldiğini belirten Başkan Hülya Türkoğlu; antrenörler Atilla Göçer ve Emre Erdoğan’ı emeklerinden dolayı kutlayarak, desteğini esirgemeyen Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya teşekkür etti.