U-17, U-19 ve A takım bazında liglere katılacak olan Akşehir Gençlik Spor, Samet Ayvaz yönetiminde hazırlıklara başladı. Akşehirspor tesislerinde yapılan ilk antrenmanda futbolcuların neşesi gözden kaçmazken, sezon açılışı ile ilgili konuşan Ayvaz; gençlere inatla ve sabırla şans verilmesi gerektiğini söyledi.

Açıklamasında, ilk hedeflerinin her kategoride şampiyonluk olduğunu belirten Samet Ayvaz; “Ancak, saha içinde istediklerimizi yaparak hedefe ulaşabilmemiz için inatla, sabırla ve azimle çalışmamız gerek. Her maçın ayrı ve tatlı bir zorluğu var. İnançla çalışarak zorlukları aşacağımıza inanıyorum” dedi.

Akşehir Gençlik Spor’da; Aralık ayında başlayacak ve 2.kümede mücadele edecek olan U-19 takımında 2001, 2002, 2003, 2004 ve 2005 doğumlu 23 futbolcu, Ocak ayında başlayacak U-17 takımında ise 2003, 2004 ve 2005 doğumlu 28 futbolcu bulunduğunu söyleyen Ayvaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrıca A takımımızda mevcut kadrodan ayrılan oyuncularımız oldu. Bu oyunculardan doğan boşlukları ise U-19 takımımızdan takviye yaparak dolduracağız. Akşehir’deki gençler çok zeki ve yetenekliler. Bugüne kadar verdiğim tüm şansların meyvesini gençlerden aldım. Onlara inatla ve sabırla şans verilmeli. Gençlerimizin; başka hiçbir beklentileri olmadan, Akşehir için ve forma için sahada mücadele ettiklerini görmek, bana onur ve gurur veriyor.”

Samet Ayvaz sözlerini; “Dualarımızla, Barış Pınarı Harekatındaki kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız. Tüm ordumuza selam olsun” diyerek noktaladı.