İslamiyet’i seçen Aliona Küpelioğlu, Ludmila Bostan ve Jenica Nastorica; Akşehir Müftülüğünde Zehra, Leyla ve Sevgi isimlerini alarak Müslüman oldu.

Moldava asıllı Aliona Küpelioğlu (43) bir arkadaşının verdiği Kur’an-ı Kerim’i okuyarak, vatandaşı Ludmila Bostan (44) ise araştırarak Müslüman olmaya karar verdiklerini söylerken, Romanya asıllı Jenica Nastorica (43) ise şahit olduğu Müslüman örf, adet ve geleneklerinden etkilendiğini belirtti.

2015 yılında Manavgat’ta Müslüman olan arkadaşları Nehir (Natalia) Bordarciuc (34) ile Akşehir Müftülüğüne gelen ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından ihtida merasimi ile Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Aliona Küpelioğlu “Zehra”, Ludmila Bostan “Leyla” ve Jenica Nastorica da “Sevgi” isimlerini aldılar.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ihtida merasimi; İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verilmesi ve Kelime-i Şehadet getirilerek dua edilmesiyle son buldu. İhtida Belgelerinin takdimi sonrasında Müftülükçe, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali hediye edildi.

İslamiyet’i seçen Zehra Küpelioğlu, Leyla Bostan ve Sevgi (Jenica) Nastorica; Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını ve bu dini yaşarken huzur bulacaklarına inandıklarını söylediler.

Akşehir Müftülüğüne başvurarak Müslüman olan ve İhtida Belgesi alanların sayısının, son 2 yıl içerisinde 200’e ulaştığı öğrenildi.