Konyalılar Federasyonu (KONFED) tarafından İzmir Karşıyaka’da düzenlenen Konya İl Tanıtım Günlerinde açılan Akşehir standı büyük ilgi gördü.

Vali Yardımcısı Cemil Özgür Öneği, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Necip Kalkan, Kerem Ali Sürekli, eski AK Parti İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, Kızılay Ege Bölge Müdürü Gökay Gök, üst düzey yargı mensupları ile çeşitli hemşehri federasyonları yöneticilerinin de ağırlandığı fuarda Akşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit ve belediye personelinin yer aldığı Akşehir standı, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Açılış töreni protokol konuşmalarında temsili Nasreddin Hoca da bir konuşma yaparken; Akşehir’in bir kültür şehri ve Gülmecenin Başkenti olduğuna dikkat çekerek herkesi Akşehir’i görmeye davet etti. Akşehir’i tanıtan bir tanıtım filminin de gösterildiği stantta ikram edilen Akşehir Kirazı Lokumu ve Peynir Baklavası, ziyaretçilerin beğenisini kazandı. Kültür yayınlarına da ilgi gösteren ziyaretçiler, Temsili Nasreddin Hoca ile bol bol fotoğraf çektirdiler.

Bostanlı Kapalı Pazaryerinde 18 Ekim 2019 tarihinde açılan, Konya ve ilçelerinin tanıtımına önemli katkı sağlayan fuar etkinliği bugün sona eriyor.