Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Selçuk Üniversitesi Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akbulut’u ziyaret eden Başkan Akkaya, daha sonra fakülte yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yemek yiyip sohbet etti. Yemek sonrası öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Akkaya, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilere başarılar dileyerek; “Yıllar önce bizler de bu sıralardan geçmiştik. Sizler Akşehir’imizin misafirlerisiniz, büyük çoğunluğunuz dışarıdan gelen öğrencilersiniz. Sizler okulu bitirip gittiğinizde Akşehir’imizin gönül elçileri olacaksınız. Bu nedenle sizleri burada ne kadar rahat ettirebilirsek, ne kadar derslerinize kanalize olup, öğrenciliğiniz ne kadar güzel geçerse, Türk toplumuna daha güzel hizmetler verip borcunuzu ödersiniz diye düşünüyorum” dedi.

Akşehir ve tarihi hakkında öğrencilere bilgiler de veren Başkan Akkaya, Akşehir’in tarihi ve kültürel varlıklarının mutlaka görülmesi gerektiğini vurguladı. Kendi hayatından örnekler vererek deneyimlerini ve başarılı olmak için yapılması gereken konuları öğrencilerle paylaşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, daha sonra öğrencilerden gelen soruları yanıtlayıp onların isteklerini dinledi.

Dekan Prof. Dr. Mehmet Akbulut da Başkan Akkaya’nın kendilerine bir telefon kadar yakın olduğunu, istek ve taleplerinin zaman geçirilmeden yerine getirildiğini belirterek, ziyaretinden dolayı öğrenciler ve okul adına Akkaya’ya teşekkür etti.