Devlet eski Bakanı İbrahim Yaşar Dedelek, Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin başlattığı ”Bir Engel de Sen Kaldır” kampanyasına, 2 adet özellikli akülü tekerlekli sandalye hediye ederek destek verdi.

Eskişehir milletvekili olarak 3 dönem görev yaptığı TBMM’de Engelli Komisyonlarında da yer alan Devlet eski Bakanı Dedelek, Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin ve Başkan Vekili Hatice Hale Yücenurşen tarafından takdim edilen plaketi alırken yaptığı konuşmada; her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlattı. Toplumsal bilinç ve milli hassasiyet çerçevesinde faaliyet gösteren Gönül Gözü Derneği’nin çalışmalarını uzun zamandır takdir ve beğeni ile takip ettiğini belirten Dedelek, bunun sonucu olarak da kampanyaya destek verdiğini söyledi.

Gönül Gözü Derneği olarak “Bir Engel de Sen Kaldır” kampanyası ile Konya merkez ve taşra ilçelerinde 500’ün üzerinde ihtiyaç sahibine tekerlekli ve akülü sandalye hediye ettiklerini belirten Dernek Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin de konuşmasında; “Dernek olarak genelde Konya’nın ilçelerinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yunak, Çeltik, Tuzlukçu, Akşehir ve Ilgın başta olmak üzere 31 ilçede engelli kardeşlerimize ulaşıyoruz. Kampanyamıza duyarsız kalmayarak bağışta bulunan Devlet eski Bakanımız İbrahim Yaşar Dedelek’in bu duyarlı davranışının, Konya’lı bürokratlarımıza da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum” dedi.