Müzikleri hemşehrimiz Şehabettin Genç tarafından yapılan uluslararası ödüllü Spizella filminin Galası, Türk sanatının ustalarını bir araya getirdi.

Senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Prof.Dr. Mehmet Tığlı’nın yaptığı ve seçildiği 73. uluslararası festivalde 41 ödül kazanan Spizella adlı Türk-Alman yapımı kısa filmin Caddebostan Kültür Merkezinde yapılan Galası, Türkiye’nin usta sanatçılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Organizasyonu Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Mezunları Derneğince yapılan ve sunuculuğunu Tuğçe Soyaltın’ın üstlendiği gecede; Nesrin Sipahi, Göksel Arsoy, Ayla Algan, Erol Uras, Bora Ayanoğlu ve Hasan Cihat Örter’e yaşam boyu onur ödülü takdim edildi. Ödül alan sanatçıların ve kültür merkezini dolduran izleyicilerin oldukça duygusal anlar yaşadığı Gala programında; Fidan Kurt Kasapbaşı, Şehabettin Genç ve Hasan Cihat Örter şarkılarıyla izleyicilere son derece keyifli bir müzik ziyafeti sundular.

Latincede serçe anlamına gelen Spizella adlı psikolojik drama türündeki filmin başrollerini Nurcan Şirin, Yavuz Fırıldak ve Arzu Suriçi paylaşıyor. Ölüm ve aile içi iletişimsizlik gibi temalara değinen Spizella, yönetmenin dördüncü filmi olarak dünya festivallerindeki yolculuğuna devam edecek.