Akşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı, Belediye Başkan Vekili Çakır Buğra başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, bu ayın gündemini oluşturan maddelerin hemen tamamının ve vatandaş taleplerini içeren gelen evrakların görüşülmek üzere ilgili komisyonlara aktarılmasıyla, tekliflerin oylanarak karara bağlanması 10 Ekim 2019 Perşembe günü saat 18:00’da yapılacak olan ikinci oturuma kaldı.

Yarenler Mahallesinde bulunan akaryakıt alanında kalan taşınmazda içme suyu kuyusu açılmasına dair teklifi içeren madde üzerinde görüşlerini paylaşan İYİ Parti Meclis Üyesi Yıldırım Şapcı, teklife konu olan arazide daha önce açılmış bir kuyu bulunduğunu hatırlattı. Başkan Çakır Buğra’nın, söz konusu arazide yalnızca 150 m2’lik bir alanın kuyu için ayrılmasının yeterli olacağını belirtmesi üzerine mevcut kuyunun arazinin orta kısmında bulunduğunu söyleyen Şapcı, yeni bir kuyu açmanın maliyetini göz önünde bulundurarak akaryakıt alanının değiştirilmesi seçeneğinin de değerlendirilebileceğini vurguladı. Bu madde de diğer maddelerle beraber ilgili komisyonda görüşüldükten sonra oylanmak üzere, Perşembe günü yapılacak olan oturuma bırakıldı.

Gündemde yer alan maddelerden oylaması yapılan tek madde; Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca şartlı yardım kapsamında Akşehir Belediyesine hibe edilecek olan kazıyıcı yükleyici iş makinasının kamu hizmetlerinde kullanılmak üzere tahsisine dair Destek Hizmetleri Müdürlüğüne ait teklif oldu. Yapılan oylamada teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem dışı söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Galip Karaca; Karahüyük ve Cevizlidere’de yaşanan yol sorununu gündeme taşırken, bazı Belediye çalışanlarının emekli olmaya zorlandığına dair duyumlar aldıklarını da Meclis üyeleriyle paylaştı.

Ekim ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında yapılması planlanan ve dile getirilen vatandaş şikayetlerinin de görüşüleceği ikinci oturumun, 10 Ekim 2019 Perşembe günü saat 18:00’da yapılması kararıyla sona erdi.