Gıda ve kozmetik sektörlerine hammadde temininde, ürettiği bitkisel yağların çeşitliliğiyle bilinen ve ülke dışında Europe Vital markası ile tanınan Uğurluoğlu Bitkisel Yağ, fuar katılımıyla başladığı Eylül ayını yine bir fuar aktivitesi ile tamamladı. Uğurluoğlu şimdi de, Ekim ayı sonunda İstanbul Lütfi Kırdar Fuar Merkezinde düzenlenecek olan bir başka fuara katılmaya hazırlanıyor.

Europe Vital markası ile ürünlerini dünya pazarlarına ulaştıran ve bu yöndeki çalışmalarını fuar katılımlarıyla destekleyen Uğurluoğlu, Eylül ayı sonunda İstanbul’da 10’uncusu düzenlenen EXPONATURA-Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’nda da yerini aldı. Fuarla ilgili izlenimlerini sorduğumuz Hikmet Uğurluoğlu; önemli ve etkili bir sektör fuarına daha katıldıklarını, yurt dışı pazarlarını geliştirerek ülkeye daha fazla döviz kazandırma yolunda fuarlarda yer almayı yatırım olarak gördüklerini söyledi.

Başta Avrupa Birliği ve Ortadoğu olmak üzere birçok ülkeden iş insanları, toptancılar ve distribütörlerin ilgi gösterdiği EXPONATURA, üreticilerin ihracat portföylerini genişletmelerinde önemli katkı sağlıyor.