Gölçayır, Mehmet Koç ve Dursun Solmaz tarafından kaleme alınan “Dünden Bugüne Yahsiyan” adlı eserle, bölgede tarihçesi yazılan ilk köy olurken kitabın geliriyle de öğrencilere burs desteği sağlanacak.

Gölçayır’ın tarihçesinin anlatıldığı kitabın tanıtım toplantısı, geçtiğimiz Cumartesi günü Gölçayır Mahallesi meydanlığında yapıldı. Tanıtıma Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Belediye Başkan Vekili Çakır Buğra, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Emre Çapan, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Gülcü, İŞKUR Akşehir Müdürü Türkan Pınar Çiğdem, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, CHP İlçe Başkanı Ömer Koç, İYİ Parti İlçe Başkanı Muzaffer Hüner, mahalle muhtarları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Aşure ikramının da yapıldığı tanıtım toplantısında konuşan Mehmet Koç ve Dursun Solmaz, Türkiye’de ilk kez bir köy tarihçesinin geniş anlamda ele alındığını belirterek; bölgede yazılan ilk köy tarihçe kitabı olan eseri, Milli Mücadelede şehit olan Yahsiyanlılara adadıklarını söylediler. Yazarlar, toplantıya katılan protokole ve Yahsiyan halkına teşekkür ettiler.

Kitabın satışından elde edilecek olan gelir, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak dağıtılacak.