Hemşehrimiz Erhan Uslu; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen 3. Neşet Ertaş’ı Anma, Kültür ve Sanat Etkinliği kapsamında verilen “Genç İcracı” ödülünün sahibi oldu.

Büyük usta Neşet Ertaş’ın yolundan giden ve O’nun ruhuna bağlı genç icracı Erhan Uslu, ödülünü; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 3. Neşet Ertaş’ı Anma, Kültür ve Sanat Etkinliği açılış konserinde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un elinden aldı.

Bu önemli ödüle layık görüldüğü için büyük mutluluk duyduğunu belirten Erhan Uslu, duygularını şu cümlelerle paylaştı:

“Üstadımız Neşet Ertaş’ın bıraktığı kültür ve sanat mirasına sahip çıkabilmek için bilimsel ve sanatsal alanlarda yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda bizleri yüreklendiren ve heyecanlandıran bu kıymetli ödül için; değerli hocam Prof. Erol Parlak nezdinde Cumhurbaşkanımıza, Seçici Kurul üyelerine, Kültür ve Turizm Bakanlığı’mıza, kurumum İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na ve üzerimde emeği olan bütün hocalarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

Hem okullu hem alaylı bir sanatçı olan ve Türk Halk Müziğinin yeri doldurulamaz ustası Neşet Ertaş yorumlarıyla dikkat çeken hemşehrimiz Erhan Uslu’nun bu değerli ödüle layık görülmesi; genç bir icracı olarak Uslu’nun başarısını tescillerken, Akşehir’in de gurur kaynağı oldu.