Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdari Başkanlığı (KOSGEB) arasında; bölgedeki işletmelere KOSGEB hizmet ve desteklerinin yaygın, etkin ve koordineli bir biçimde sunulmasını sağlamak üzere temsilcilik kurulması ve işletilmesine ilişkin protokol imzalanarak KOSGEB Temsilcilik Ofisinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış öncesinde katılımcılara, KOSGEB Konya İl Müdürü İsmail Özdemir’in sunumuyla güncel KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Özdemir, sunum sonrasında sorularını cevaplayarak katılımcıları aydınlattı.

Temsilcilik; Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, Meclis Başkanı Abdurrahman Ağaçlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ender Kalkan ve Mustafa Yaşar Özden ile Yönetim Kurulu Üyeleri, KOSGEB Konya İl Müdürü İsmail Özdemir, Akşehir Sorumlusu KOSGEB Uzmanı Zafer Çanga, KOSGEB Uzmanı İsmail Aydın ve katılımcılar eşliğinde kurdele kesilerek açıldı. Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Emin Makascı, açılışta yaptığı konuşmada; “KOSGEB Temsilcilik Ofisimiz, KOBİ’lerimize en kısa yoldan ve hızlı hizmet verecektir. Amacımız, ihtiyaç duyulan bilgiye kolay erişim sağlanması ve üyelerimizin işlerinin gelişmesine katkı sağlamaktır” dedi.

Ofis sayesinde, AKTSO üyeleri başta olmak üzere tüm KOBİ’ler, KOSGEB destekleri hakkında istedikleri bilgiye zaman kaybetmeden ve kolayca ulaşabilecekler.