Karayolları Kavşağı yakınındaki hemzemin geçitte bariyerle tren yolu arasında kalan ve jandarmanın müdahalesiyle bariyerin gerisine alınan araç, trenle çarpışmaktan saniyelerle kurtuldu.

Ankara’dan Akşehir’e gelmekte olan hafif ticari araç, Yunak yolu Karayolları Kavşağı yakınında bulunan hemzemin geçide geldiği esnada; sesli ve ışıklı uyarı sistemine rağmen, kapanmakta olan bariyerin altından geçti. Tren raylarını da geçen araç, karşı tarafta bulunan bariyerlerin de kapanmasıyla manevra yaparak, bariyerle raylar arasında tren yoluna paralel vaziyette durabildi. Devriye gezmekte olan jandarma aracında bulunan personel, aracın bulunduğu tarafta cebin dar olması nedeniyle, gelmekte olan trenin araca çarpacağını fark ederek hızla bulundukları taraftaki bariyeri elle kaldırdılar ve araç sürücüsünü uyardılar. Tekrar manevra yaparak açılan bariyerin altından geldiği yöne geçen araç, saniyeler sonra geçiş yapan trenin altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Araçta bulunan ve yaşadıkları olaydan etkilenen 2 vatandaşın, yollarına devam etmek yerine Ankara’ya döndükleri öğrenildi.